امیر حاتمی: مدعیان دروغین حقوق بشر نسبت به کشتار مردم یمن پاسخگو باشند

به گزارش آذر وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: مدعیان دروغین حقوق بشر نسبت به کشتار مردم بی گناه یمن پاسخگو باشند.

به گزارش آذر به نقل از مهر، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به هشتم تیرماه روز ملی مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی تصریح کرد: این روز یادآور یکی دیگر از ابعاد جنایات صدام در کاربرد سلاح های شیمیایی ضد رزمندگان و مردم بی دفاع شهرها و روستاهای مرزی کشورمان طی هشت سال دفاع مقدس است.
وی در ادامه با اشاره به تلاش غرب برای از بین بردن نقش خود در تجهیز صدام به توانمندی تسلیحاتی شیمیایی و کوچک کردن ابعاد این جنایت اضافه کرد: این کشورها معترفند بیشتر از ۲۰ هزار تن از رزمندگان و افراد غیرنظامی جمهوری اسلامی ایران بر اثر جنایات شیمیایی صدام به شهادت رسیده اند.
وزیر دفاع با اشاره به اعتراف غرب به ۳۰ حمله شیمیایی صدام به مراکز غیرنظامی همچون بیمارستان ها و مراکز درمانی خاطرنشان کرد: اوج این جنایات، بمباران شیمیایی سردشت در هفتم تیرماه ۱۳۶۶ بود که به شهادت و مصدومیت ۴۵۰۰ نفر از اهالی این منطقه انجامید.
امیر حاتمی با اشاره به اینکه معاهده منع به کارگیری تسلیحات شیمیایی تا حد زیادی مرهون موج جهانی انزجار از جنایات صدام ضد ملت ایران است، افزود: از آغاز شکل گیری این معاهده، شاهد حضور فعال و موثر جمهوری اسلامی ایران بعنوان بزرگ ترین قربانی تسلیحات شیمیایی بوده ایم و این مورد مورد اعتراف همگان است.
وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امروز نقش برخی کشورهای غربی همچون آمریکا در تجهیز رژیم صدام به تسلیحات شیمیایی و محکومیت این رژیم در مجامع بین المللی و افکار عمومی جهان روشن است، تصریح کرد: تداوم کشتار مردم بی گناه منطقه بخصوص مردم مظلوم یمن با تسلیحات غربی، صفحه دیگری از عملکرد جنایتکارانه این دولت ها در تاریخ ثبت خواهد نمود و مدعیان دروغین حقوق بشر باید در مقابل وجدان بشری در مورد جنایات گذشته و کنونی خود پاسخگو باشند.