رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: محتوای آلوده فضای مجازی سالم سازی شود

آذر: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از آزادی بی حد و حصر فضای مجازی، اظهار داشت: دشمن بوسیله فضای مجازی به دنبال جایگزین کردن ضدارزش ها بجای ارزش ها است.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری در جشنواره چادرهای آسمانی در جمع خانواده کارکنان فرماندهی انتظامی استان قم، با بیان این که حجاب در خانواده های نیروهای مسلح به برکت انقلاب اسلامی بعنوان یک سنگر حفظ شده است، اظهار نمود: آنچه که امروز بیشتر از هر زمان دیگری برای مردم خطری جدی به حساب می آید، فضای مجازی است.

وی با بیان این که برخی فضای مجازی را به چاقویی دو لبه تعبیر می کنند، خاطرنشان کرد: تعبیر من این است، تیغ این چاقوی دو لبه در دستان ما و دسته آن در دست دشمن است و نظام سلطه برای حاکم کردن فرهنگ خود و حذف فرهنگ های مقاوم دینی، اعتقادی، مذهبی، بومی و سنتی از فضای مجازی بهره گرفته است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که دشمن با تغییر باورها و ارزش ها به دنبال تغییر در فرهنگ و ذائقه مردم بوده تا ضد ارزش ها را جایگزین ارزش ها کند، اظهار داشت: برای شناسایی ذائقه افراد، بیشترین جست وجوی اینترنتی مورد رصد دشمن قرار می گیرد و سپس تحویل آژانس امنیت ملی آمریکا شده تا برای سبک زندگی مردم برنامه ریزی کنند.

وی با بیان این که امروزه دنیا با ابررایانه ها اداره و به مردم خوراک فکری می دهند، اظهار نمود: ما بایستی محتوای آلوده فضای مجازی را سالم سازی کرده و این مهم از اصلی ترین وظایف دولت می باشد.

ذوالنوری با بیان این که مگر می شود فروش و عرضه مواد مخدر را آزاد کرده یا قوانین راهنمایی و رانندگی را نادیده گرفت ابراز عقیده کرد: نادرست دانستن فیلترینگ یعنی افزایش نرخ طلاق چون خیلی از فسادها محصول فضای مجازی است.

نماینده مردم قم و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان این که ما برای مطالبه امنیت اقتصادی، اخلاقی و جانی از نیروی انتظامی، باید بدانیم چه فضا و امکاناتی را برای پلیس مهیا کرده ایم، تصریح کرد: آزاد گذاشتن فضای مجازی یعنی قتل عام خانواده ها و به مثابه این است که گمرکات کشور را باز گذاشته تا هر کس هر چه خواست وارد کند، بدین سبب نمی توانیم نسبت به فضای مجازی بی تفاوت باشیم.

منبع: