امیری: تشکیل وزارتخانه خدمات بازرگانی در شورای نگهبان با مشکلی مواجه نمی گردد

آذر: معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: فکر نمی کنم تشکیل وزارتخانه «خدمات بازرگانی» در شورای نگهبان با مشکلی مواجه شود.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، حسینعلی امیری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان این که تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی یک دوره چند ماهه را با فراز و فرودهای بسیار گذرانده است، اضافه کرد: امروز کلیات، جزئیات و ماده واحده طرح در دستور صحن علنی مجلس قرار گرفت و رای آورد و از این پس وزارت «صنعت» و «تجارت و خدمات بازرگانی» خواهیم داشت.
وی اظهارداشت: پس از آن که این مصوبه مرود تایید در شورای نگهبان قرار گرفت و پروسه قانونی تشکیل وزارت خدنمات بازرگانی نهایی شد، این وزارتخانه رسما تشکیل می شود. فکر نمی کنم تشکیل وزارتخانه های صنعت و تجارت و خدمات بازرگانی در شورای نگهبان با مشکلی مواجه شود. همانطور که وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری هم بدون هیچ ایرادی به تصویب شورای نگهبان برسند.
امیری در پاسخ به این پرسش که آیا رحمانی در وزارت صنعت باقی مانده و وزیر جدیدی برای وزارت تجارت و خدمات بازرگانی معرفی می شود: اظهار داشت: این یک بحث حقوقی است و باید ببینیم پروسه تشکیل وزارت خدمات بازرگانی چگونه طی می شود.

منبع: