ستادکل نیروهای مسلح: تحریم نیروهای مسلح از طرف آمریکا اقدامی تبلیغاتی است

آذر: ستادکل نیروهای مسلح با صدور اطلاعیه ای، اقدام آمریکا در تحریم این ستاد و برخی اشخاص حقیقی و حقوقی جمهوری اسلامی ایران را تبلیغاتی، منفعلانه و در عین حال بی خاصیت و از روی استیصال دانست.

به گزارش آذر به نقل از مهر، ستاد کل نیروهای مسلح در اطلاعیه ای اقدام اخیر رژیم استکباری آمریکا در تحریم این ستاد و برخی اشخاص حقیقی و حقوقی جمهوری اسلامی ایران را تبلیغاتی، منفعلانه و در عین حال بی خاصیت و از روی استیصال ارزیابی کرد.
در این بیانیه آمده است: در ۱۳ آبان ۹۸ و در روزی که ایران اسلامی فریاد استکبارستیزی و استقلال خواهی خودرا در سراسر کشور مقابل دولت دیکتاتور، قلد و مستکبر آمریکا طنین انداز کرد، کاخ سفید در تداوم تحریم ظالمانه مقابل ملت ایران به زعم خود تحریم های جدیدی را مقابل اشخاص و نهادهای حاکمیت و بطور خاص نیروهای مسلح اعمال کرد؛ خال آنکه از فردای انقلاب اسلامی، تحریم های ایالات متحده آمریکا مقابل مجموعه نیروهای مسلح شروع شده و تا کنون بدون وقفه تداوم داشته است.
این بیانیه آورده است: مجموعه نیروهای مسلح کشور به گواه تجربه دوران دفاع مقدس توانست به خوبی این تهدیدها را به فرصت تبدیل کند که توان بازدارندگی پیشرفته کشور در حوزه موشکی، دریا، زمین و هوا، نمونه روشنی از این توانمندیهای دفاعی است و دولت آمریکا به خوبی میداند که اقتدار و پیشرفت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با اتکاء به ظرفیت های درون کشور حاصل شده و هیچ گاه وابستگی در این عرصه وجود نداشته است.
ستادکل نیروهای مسلحب در ادامه این بیانیه آورده است: استقامت و ایستادگی ملت ایران مقابل تحریم های ظالمانه و غیرانسانی دولت ترامپ که بعد از خروج آن کشور از توافق برجام، حاکمان کاخ سفید را عصبانی کرده است، حالا برای سرپوش نهادن بر این فضاحت و شکست های متوالی منفعلانه به اقدامات تبلیغاتی و نمایشی رو آورده است. اقداماتی که همچون تحریم های گذشته محکوم به شکست بوده و بدون تردید، ملت، دولت و حاکمیت نظام اسلامی را به دنبال گیری اهداف اسلامی بیشتر از پیش متحد و منسجم تر خواهدنمود.
در اختتام این بیانیه آمده است: ستادکل نیروهای مسلح در ادامه راهبردهای مقتدرانه خود، تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا (مد ظله العالی) بمراتب قوی تر از گذشته با تقویت و افزایش توان دفاعی و بازدارندگی، با هرگونه ماجراجویی و قلدری آمریکا مقابله خواهدنمود.

منبع: