کنعانی مقدم در گزارش آذر: اصلاح طلبان نمی خواهندپاسخگو باشند

به گزارش آذر دبیر سیاسی جبهه ایستادگی اظهار داشت: خیلی از کسانی که مسئولیت اقتصادی دارند، از کسانی هستند که از سهمیه احزاب اصلاح طلب آمدند اما احزابشان به هیچ وجه پاسخگوی عملکرد آنها نیستند.
حسین کنعانی مقدم دبیر سیاسی جبهه ایستادگی در گفتگو با خبرگزاری مهر، در ارتباط با اینکه دولت چه اندازه اقتصاد را درگیر جناح بازی سیاسی کرده است؟ اظهار نمود: دوران اداره کشور توسط یک جناح به پایان رسیده است. مسائل و مشکلات کشور بگونه ای است که همه جناح ها باید درگیر مسائل اجرایی کشور باشند. اینکه کشور یک جناحی یا تک جناحی اداره شود کار اشتباهی است. وی عنوان کرد: وقتی دولت مستقر می شود، دولت همه احزاب و گروه های سیاسی و جناح ها خواهد بود و دولت ملت است نه دولتِ یک جناح. مسائل اجرایی و اقتصادی کشور به علت وسعت و پیچیدگی هایی که دارد نمی تواند بدون هماهنگی جناح های مختلف کشور حل و فصل شود به خصوص اینکه بخواهند با هم رقابت سیاسی داشته باشند و یکدیگر را تخریب کنند که اصلا جایی برای مشکلات مردم باقی نمی ماند. دبیر سیاسی جبهه ایستادگی با تاکید بر اینکه متاسفانه در خود دولت هم درگیری های جناحی وجود دارد، بیان کرد: دولت آقای روحانی هم از مستقلین، هم اصلاح طلبان و هم کارگزاران سازندگی شکل گرفته است. خیلی از کسانی که مسئولیت اقتصادی کشور را دارند و باید پاسخگو باشند از کسانی هستند که از سهمیه احزاب اصلاح طلب و جناح کارگزاران آمدند اما احزابشان به هیچ وجه پاسخگوی عملکرد آدم های شان نیستند. فردی که دبیرکل حزب است و در دولت مسئولیت دارد اما حزبش حاضر نیست پاسخگوی عملکرد این فرد باشد. کنعانی مقدم اضافه کرد: این مورد به نظر نقص کار حزبی و سیاسی است. اگر کسی دبیر کل یا قائم مقام حزبی باشد و در دولت مسئولیت داشته باشد و به علت عملکرد او مشکلاتی در کشور ایجاد شود حزب باید از فرد اعلام برائت کند.
وی در ارتباط با اینکه شعارهای دولت در خصوص توجه به داخل کشور و عدم اعتماد به کشورهای غربی و نهادهای بین المللی چه اندازه با ریل گذاری آنها برای اداره کشور همخوانی دارد؟ اظهار داشت: به نظر می آید ما آنقدر که باید به داخل نگاه نمی نماییم و به دنبال حل مشکلات داخل نیستیم. فرافکنی کردن به این صورت که همه مشکلات ما از خارج است و دشمنان ما مانع اصلی رشد و توسعه و تعالی ما هستند به نظر پاسخی برای ناکارآمدی نیست.
دبیر سیاسی جبهه ایستادگی خاطرنشان کرد: به عقیده من دولتی شفاف است که با مردم روراست باشد و در عین حال که مشکلات واقعی و کارکرد خویش را می گوید هر جا هم که اشتباه می کند آنرا به مردم اعلام نماید و به دنبال جبران آن باشد. این امر منجر می شود که هم اعتماد مردم به حاکمیت افزوده و هم دولت تقویت می شود. اینکه با هر مشکلی که پیش می آید بگوییم دلیلش اقدامات دشمن است یا دلیلش این است که ما FATF را تصویب نکردیم و با مقاومت همراه هستیم و… کار نسنجیده ای است.
کنعانی مقدم در انتها در ارتباط با شعارهای دولت در تکیه به ظرفیت های درونی کشور چه اندازه با واقعیت انطباق دارد؟ تصریح کرد: شعار دادن با عمل بسیار متفاوت می باشد. ما وقتی شعار را محقق می دانیم که شاخصهای اقتصادی ما مهر تایید بخورند. اینکه در شاخص تورم، نرخ بیکاری و مسائل اقتصادی کشور و سایر مسائل مانند فرار سرمایه منفی باشیم و مشکل داشته باشیم و شعار بدهیم که فلان کارها را انجام دادیم برای مردم قابل قبول نیست. مردم قدرت مقایسه و قضاوت دارند و حتی نسبت به کشورهای دیگر این قضاوت را دارند. پس این حرف ها فقط در حد شعار است.