وزیر اطلاعات: وزارت اطلاعات باید سراغ دانه درشت های مواد مخدر برود

به گزارش آذر وزیر اطلاعات اظهار داشت: وزارت اطلاعات باید کاری کند که در مبدا به دانه درشت های مواد مخدر ضربه بزند تا کمک حال ناجا باشد و مبارزه با موادمخدر نتیجه بهتری داشته باشد.

به گزارش آذر به نقل از مهر، حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات بامداد دوشنبه در سومین نشست تخصصی دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان های سراسر کشور، اظهار نمود: آن چیزی که ما می توانیم به آن بپردازیم لزوم این مبارزه است، از نظر منطق قرآن کریم وقتی آتشی دامن جامعه را می گیرد همه انسان ها مسئولیت دارند در خاموش کردن این آتش اقدام کنند؛ خصوصاً آتشی که جان و خانمان انسان ها را تهدید کند.
وی اضافه کرد: بی تفاوتی در مقابل آتشی که یک گوشه خرمن افتاده سبب می شود که آن آتش گریبان گیر خودمان شود، بدین سبب لزوم مبارزه با موادمخدر را می توان در قرآن هم جستجو کرد.
وزیر اطلاعات اظهار داشت: بدین سبب باید تجربیات را با روش های علمی درهم بیامیزیم تا موفقیت را برای ما راحت تر کند. کاری نماییم شهید، جانباز و مجروح کمتر داشته باشیم ولی نتیجه بهتری بگیریم که این مساله هم با علمی کردن مبارزه با موادمخدر حاصل می شود.
علوی افزود: در قانون تاسیس وزارت اطلاعات هیچ اشاره ای به مبارزه با اعتیاد و موادمخدر نشده است، اما با پایش های مختلف به مواردی برمی خوریم که این بلای خانمان سوز در حال گسترش در جامعه است، آنجا است که ما لزوم می بینیم که در زمینه مبارزه با موادمخدر هم ورود نماییم.
وی اشاره کرد: مساله مواد مخدر باید ریشه یابی شود و اگر بخواهیم مبارزه ریشه ای با تروریسم نماییم باید به صورت جدی و نگاه تروریسمی به آن نگاه نماییم.
وزیر اطلاعات اظهار داشت: وزارت اطلاعات باید کاری کند که در مبدا به دانه درشت های مواد مخدر ضربه بزند تا کمک حال ناجا باشد و مبارزه با موادمخدر نتیجه بهتری داشته باشد.
علوی اشاره کرد: مساله موادمخدر یک مساله ای هست که استمرار دارد و در زمینه مبارزه با موادمخدر به اراده ای فراتر از اراده حاکمیتی نیاز داریم و باید به اراده ملی برسیم.
وی تصریح کرد: مبارزه با موادمخدر باید تبدیل به فرهنگ شود و مردم هرجایی که استعمال و خرید و فروش موادمخدر را می بینند بلافاصله به نهادهای انتظامی گزارش کنند.
وزیر اطلاعات بیان کرد: نهادهای بین المللی در مبارزه با موادمخدر رفتار دوگانه دارند، اگر موادمخدر به آنها لطمه برساند اعلام نگرانی می کنند ولی اگر صدمه ای به آنها نرسد عقب نشینی می کنند.
علوی اظهار داشت: جامعه ایران هیچ وقت در مقابل سلامت بشری بی تفاوت نیست و همیشه در مواجهه با مواد مخدر دفاعی رفتار کردیم.
وی افزود: امروز ۸۰ نوع مواد روان گردان در ایران تولید می شود و سربازان گمنام امام زمان به آشپزخانه های تولید شیشه و موادمخدر صنعتی ضربه بزرگی زدند.
وزیر اطلاعات اظهار داشت: پهپادهایی هست که موادمخدر حمل می کند و باید به قدری دانشمان را افزایش دهیم تا بتوانیم با این تجهیزات مقابله نماییم.
علوی اشاره کرد: ما در مبارزه با موادمخدر تنها نیستیم و برخی کشورها هستند که مانند ایران هم با خرید و فروش موادمخدر مبارزه می کنند. بسیاری از کشورها هم هستند که نه ترانزیت مواد دارند نه با آن مبارزه می کنند و نه معتاد دارند و توانسته اند از خودشان صیانت کنند و باید برویم و از تجربیات آنها بهره مند شویم.

منبع: