قدیمی خبر داد؛ کاندیداهای استانی شورای ائتلاف تا اختتام هفته معرفی می گردند

به گزارش آذر معاون امور استان های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اعلام نمود: پیش بینی می شود، تا اختتام هفته جاری کار بررسی و معرفی نامزدهای شورای ائتلاف در استانها به اتمام برسد.

به گزارش آذر به نقل از مهر، نور الدین قدیمی معاون امور استان های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب درباره آخرین وضعیت نظرسنجی کاندیداهای مورد حمایت شورای ائتلاف در استان های مختلف، اظهار داشت: نظر سنجی در همه استانها و برای کاندیداهای معرفی شده از همه حوزه ها به پایان رسیده است.
وی با اشاره به اینکه تا این لحظه نتیجه نظرسنجی در همه حوزه ها مشخص شده است، اضافه کرد: نتیجه نظرسنجی ها که در چندین محور انجام شده است به صورت مکتوب و در جزوات ۳۰ الی ۳۵ صفحه ای جمع بندی و به کلیه استانها ارسال شده است.
معاون استان های شورای ائتلاف گفت: بر طبق دستورالعمل و روش جاری که به استانها اعلام شده است، نتیجه نظرسنجی در جلسه مشترک کمیته های استانی و رؤسا و دبیران شورای شهرستان های تشکیل دهنده حوزه ها و در حضور کاندیداها قرائت خواهد شد.
قدیمی با اشاره به اینکه هر کدام از کاندیداهای جریان انقلاب که بیشترین رأی را از نظر مردمی کسب کرده باشند بعنوان کاندیدای نهایی جریان انقلاب معرفی خواهند شد، اشاره کرد: تا به این لحظه حدود ۵۰ حوزه کاندیداهای خودرا معرفی کرده اند و پیش بینی می شود، تا اختتام هفته جاری کار بررسی و معرفی نامزدها در باقی استانها نیز به اتمام برسد.

وی با اشاره به اینکه انتخاب کاندیداها بدون دخالت شورای مرکزی ائتلاف و شورای ائتلاف استانها صورت گرفته است، اشاره کرد: مبنای معرفی برای نظرسنجی نظر موافق و پیشنهاد مجامع عمومی و شوراهای شهرستانی بوده است.

معاون استان های شورای ائتلاف اظهار داشت: برای ارزیابی میزان مقبولیت نامزدهای شورای ائتلاف در میان سایر نامزدهای حاضر، نظرسنجی بین کاندیداهای شورای ائتلاف، کاندیداهای جریان سیاسی رقیب و سایرنامزدها انجام شد تا جایگاه نامزدهای شورا در میان کل کاندیداهای استان مورد ارزیابی قرار گیرد.

قدیمی با اشاره به اینکه در مجموع ۱۰۶۱ نامزد انتخاباتی مورد نظرسنجی قرار گرفت، اشاره کرد: برخی از کاندیداهای معرفی شده از جانب شورای ائتلاف برای نظر سنجی، از جانب شورای محترم نگهبان، عدم احراز یا رد صالحیت شدند که در میان آنها، افرادی با اقبال عمومی بیشتر نسبت به سایر کاندیداها هم بودند ولی کاندیدای شورا از بین سایر کاندیداهای تأیید صلاحیت شده که نسبت به سایرین از اقبال بیشتری برخوردار می باشند، انتخاب و معرفی خواهند شد.

وی اشاره کرد: در یک حوزه انتخابیه به سبب عدم تأیید صلاحیت سه نفر از کاندیداهای معرفی شده، فقط یک کاندیدا باقی ماند ولی چون بر طبق نظرسنجی، این تک کاندیدا مقبولیت بالایی داشت، بنا بر این هم بعنوان کاندیدای نهایی همان حوزه معرفی خواهد شد.

معاون استان های شورای ائتلاف با اشاره به اینکه مقرر شده بود هرکدام از حوزه ها ۳ الی ۵ برابر کاندیدای مورد نیاز را برای نظر سنجی معرفی کنند، گفت: بیشترین کاندیدای معرفی شده مربوط به حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو با ۱۹ نفر برای انتخاب ۶ کاندیدای نهایی بود.

قدیمی با اشاره به اینکه تلاش می نماییم شایسته ترین ها و کسانی را که بیشترین مقبولیت مردمی را داشته باشند بعنوان کاندیداهای نهایی معرفی نماییم، اظهار داشت: با بررسی های انجام شده و برمبنای درخواست شورای ائتلاف در بعضی استانها، به سبب اینکه بر طبق نظرسنجی، میزان رأی برخی نامزدها نزدیکی معناداری به هم داشت، تکرار نظرسنجی در چنین حوزه هایی، در حال بررسی بوده و احتمال دارد که نظرسنجی در بعضی حوزه ها مجدداً تکرار شود.

منبع: