جهانگیری در تماس های تلفنی با تعدادی از استانداران: مردم از ترددهای غیرضروری درون شهری و برون شهری پرهیز کنند

به گزارش آذر معاون اول رئیس جمهور در تماسهای تلفنی با برخی از استانداران اشاره کرد: مردم به طور جدی از ترددهای غیرضروری درون شهری و برون شهری پرهیز کنند.

به گزارش آذر به نقل از مهر، معاون اول رئیس جمهور در تماسهای تلفنی با برخی از استانداران، از آخرین تعداد بهبود یافتگان، جانباختگان و افراد مبتلا به ویروس کرونا باخبر شد.
اسحاق جهانگیری در این تماسهای تلفنی که عصر امروز (دوشنبه) با استانداران لرستان، آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، همدان، ایلام، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، خراسان جنوبی و چهارمحال و بختیاری انجام شد، با تاکید بر اینکه دولت با جدیت و با بکارگیری تمام ظرفیت ها در تلاش است تا روند شیوع کرونا در کشور را نزولی کند، از استانداران خواست به عنوان نمایندگان عالی دولت در استانها از هیچ تلاشی دراین زمینه فروگذار نکرده و ضمن بسیج تمام امکانات، در قالب سیاست ها و برنامه های ستاد ملی مقابله با کرونا و با هماهنگی کامل با این ستاد، تدابیر محلی و استانی لازم را برای متوقف کردن شیوع این ویروس اتخاذ کنند.
معاون اول رئیس جمهور همین طور با اشاره به نقش کلیدی و تعیین کننده فرد فرد آحاد جامعه در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، از استانداران استان های مورد اشاره خواست با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی دقیق و مستمر، مردم را به ماندن در خانه و پرهیز جدی از ترددهای غیرضروری درون شهری و برون شهری تشویق کنند.
جهانگیری در این تماسهای تلفنی به موضوع تجهیزات و امکانات بهداشتی و پزشکی نیز اشاره نمود و از برنامه ریزی و اهتمام ویژه دولت برای تامین تجهیزات مورد نیاز جامعه پزشکی و پرسنل بهداشت و درمان کشور و نیز امکانات بهداشتی مورد نیاز مردم آگاهی داد.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به جانفشانی و کوشش های شبانه روزی جامعه پزشکی، پرستاران و همه دست اندرکاران بخش سلامت و بهداشت کشور، ضمن ستایش از سخت کوشی و دلسوزی سفیدپوشان بخش بهداشت و درمان، اظهار داشت: ایثار، فداکاری و کوشش های خالصانه متولیان بهداشت و درمان کشور که در صف مقدم مبارزه با کرونا هستند، هیچ وقت از یاد و خاطر ملت ایران فراموش نخواهد شد.
استانداران لرستان، آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، همدان، ایلام، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، خراسان جنوبی و چهارمحال و بختیاری نیز در این تماسهای تلفنی ضمن ارائه گزارش از آخرین تعداد بهبود یافتگان، افراد مبتلا به ویروس کرونا و تعداد جانباختگان، از هماهنگی کامل با ستاد ملی مقابله با کرونا در برنامه ریزی ها و تدابیر محلی خبر دادند و بر اهتمام جدی و آمادگی کامل مدیران استان برای ریشه کن کردن این بیماری در کشور تاکید نمودند.

منبع: