انتقاد صباغیان از افزایش قیمت كود و سم كشاورزی

آذر: یك عضو كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها از افزایش قیمت كود و سم كشاورزی انتقتد و اصرار كرد كه باید جلوی افزایش قیمت گرفته شود.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، محمدرضا صباغیان در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: گرانی کود و سم کشاورزی برای کشاورزان به شدت مشکل آفرین شده است. کود و سم کشاورزی به صورتی هستی کشاورز است و این روند کشاورز را با خاک یکسان می کند. چه مافیایی پشت این قضیه حضور دارد که با اینگونه افزایش قیمت ها قشر ضعیف جامعه را نابود می کند.
وی در بخش دیگری از سخنانش ادامه با بیان این که «وضعیت دانش آموزان تعجب برانگیز است» مدعی شد: در ابتدای مهرماه گفته شد که حضور در مدارس الزامی است و بعد از آنکه پول روپوش و لباس و سرویس مدرسه در مدارس غیرانتفاعی گرفته شد اعلام می کنند حضور در مدارس الزامی نیست. این وضعیت در شأن آموزش و پرورش نیست و گویی هدف تعلیم و تربیت نبوده بلکه گرفتن پول از مردم است.
نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی هم چنین اشاره کرد: شرکت های لیزینگی خودرو ها در حال تشکیل شرکت های زیرمجموعه هستند که پول مردم را بالا می کشند سرپرست صنعت، معدن و تجارت باید به این مساله ورود کند.

منبع: