وزیر کشور: پیشگیری از تغییر کاربری جنگلی در دستور کار قرار گیرد

مازندران وزیر کشور در مراسم تودیع و معارفه استاندار مازندران اظهار داشت: اقتصاد جنگل در این استان بسیار مهم می باشد و پیشگیری از تغییر کاربری جنگلی و حفظ جنگل، باید در دستور کار قرار بگیرد.
سردار احمد وحیدی وزیر کشور در این مراسم، اظهار نمود: مازندران هم به لحاظ معنوی، حماسه و هم به لحاظ طبیعت، استان مهمی است، کوه ها، جلگه ها و دشت ها، دریا، و همه مواهب طبیعت استان، یک ظرفیت بزرگی بوجود آورده است. مازندران سرزمینی پر از خاطره های پرارزش و دلاوری ها است؛ حماسه هایی که به حب خاندان و مامن آنها مشهور است و این افتخار بزرگی به حساب می آید.

وی افزود: رتبه اول در تولید برنج، رتبه دوم در تولید مرکبات، رتبه اول در تولید مرغ و تخم مرغ، رتبه اول در تولید گل های زینتی، رتبه اول در تولید آبزیان، بخش کمی از ظرفیت های بزرگ استان است. ظرفیت های معنوی و تاریخی استان بسیار فراوان است و این ظرفیت های طبیعی در مقابل آن اندک است اما باید از ظرفیت های خدادادی حداکثر بهره گرفته شود تا
مسیر پیشرفت را به سمت تمدن نوین اسلامی و مدینه فاضله ای که در چشم انداز این نظام مقدس قرار دارد را طی کنیم؛ مدینه فاضله ای که نقطه تجلی پیشرفت هاست و در راس همه پیشرفت های انسانی قرار دارد.

وحیدی خاطرنشان کرد: آن چشم انداز از مسیر تحقق دولت و جامعه اسلامی می گذرد و به تمدن نوین اسلامی می رسد؛ آنجاییکه انسان با هویت های اسلامی، یک جامعه اسلامی را ساخته و پایه های حرکت بشریت را به سمت افق های بلند فراهم نموده است. انقلاب، نظام و مردم ما رسالت بزرگی دارند و این مورد را در هیچ مقطع زمانی نمی توان نادیده گرفت.

وی با اشاره به اینکه همه مظلومان عالم نگاه می کنند که در ایران چه خبر استد و مطمئنا با هر پیشرفت ایران، خوشحال و با هر اندوهی، اندوهناک می شوند، تصریح کرد: امروز ایران کانون توجه تمام آزادی خواستار جهان است و این مسئولیت ما را سنگین می کند. دولت ایران بعنوان دولت مردمی و ایران قوی نام گذاری شده است؛ دولت مردمی یعنی اینکه، دولت عین مردم و مردم عین دولت می باشد، در این دولت، همه امور مردم باید در دست مردم باشد و دولتکردان جز غم مردم و خدمت آنها غمی نداشته باشند.

وی درباره خصوصیت های دولت مردمی اظهار داشت: یعنی وفاق اجتماعی و انسجام و همبستگی ملی هدف اول دولت است؛ منکر تفاوت دیدگاه ها و سلیقه ها نیستیم و اگر این تفاوت ها نبود حرکتی را نمی دیدیم؛ تغییر و تحول شرط حرکت است و این امر بدون تفاوت اتفاق نمی افتد. انقلاب بدون تحول دائمی شدنی نیست اما آنچه که مهم می باشد این است که همه در یک پیکره واحد تعریف شود و آن هم منافع مردم است. امروز بزرگترین کاری که می توانیم بکنیم، وحدت در عمل برای حرکت بی امان برای رفع مشکلات است.

وحیدی با اشاره مشکلات حال حاضر کشور اظهار داشت: مشکلات لاینحلی نیست؛ یکی از ظرفیت های مازندران، ماهیان خاویاری است و نباید بر روی آن غافل شد. این استان باید 15 میلیارد دلار صادرات داشته باشد؛ به شدت صادرات ما در این عرصه کاهش پیدا کرده است و باید رونق بگیرد. همینطور اقتصاد جنگل بسیار مهم می باشد و پیشگیری از تغییر کاربری جنگلی و حفظ جنگل، باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی با یادآوری این که همه اینها، یک عنصر مهم به نام منافع ملی دارد که از مسیر وفاق اجتماعی به دست می آید، تصریح کرد: دولت اهدافی چون کنترل کرونا، کنترل و تنظیم بازار و حرکت های زیربنایی برای حل مشکلات مزمن اقتصادی را در دستور کار خود قرار دارد. هر استانی یک طرح پیشرفتی دارد و استاندار باید با کمک همگان باید آنرا به پیش رو ببرد.
وزیر کشور با تقدیر از خدمات از حسین زادگان استاندار سابق مازندران، تصریح کرد: این تلاش ها انتها ندارد و حرکت برای رسیدن به نقطه بلند و جهش ادامه دارد و باید برنامه های جهشی خویش را طراحی نماییم. استاندار جدید مازندران هم در سطح ملی مورد اعتماد و حمایت هستند و به این استان متعلق می باشد.

وی افزود: باید با روحیه جهادی و تلاشهای مستمر، دستاوردهای خوبی در دوره ایشان شاهد باشیم؛ باید همه مدیران، علما، صاحب نظران، نمایندگان و در راس همه، نماینده معظم ولی فقیه از استاندار جدید حمایت کنند چون که دشمنان به دنبال فتنه انگیزی و ناامیدی هستند و دولت به دنبال برگشت اعتماد است.

سردار وحیدی خاطرنشان کرد: در حمله سایبری دشمن به پایگاه های سوخت، مردم اعتماد کردند و دیدند که به چه سرعت مسائل حل و فصل شد؛ همه باید به این مورد فکر کنند که چگونه باید به استاندار کمک کنند. اعتماد مردم شرط مردم سالاری دینی ماست و در مردم سالاری دینی، اصول بر پایه مردم بنا شده است.
استاندار جدید مازندران: نباید در استانی که جنگل و دریا دارد بیکار وجود داشته باشد
سیدمحمود حسینی پور نوری استاندار جدید مازندران هم در این مراسم، اظهار نمود: زمانی که به مازندران پا می گذارید، تمام این استان، با تمثال شهدا، یاد و خاطره دفاع مقدس را زنده می کند. مازندران در دفاع مقدس، در خط مقدم حمله به دشمن بود و لشکر 25 کربلا، جزو لشکرهای تهاجمی بود. در خوی مردم مازندران در مقابله با دشمنان، تهاجم تعریف شده است و تدافع معنایی ندارد. در ادوار گذشته هم همچنین است، در دفاع از حرم نیز، شهدای مازندران در جبهه تهاجم بوده اند. اگر در عرصه های نظامی و دفاعی در نقطه تهاجم قرار گرفتیم، در جنگ اقتصادی هم می توانیم در جبهه تهاجم قرار بگیریم.
وی افزود: ما نباید در استانی که جنگل و دریا دارد بیکار وجود داشته باشد؛ این سوال مردم مازندران از مسؤلان است، استانی مه سرشار از منابع غنی طبیعی است و صادرکننده 30 محصول مهم کشاورزی است، دریا و جنگل دارد چرا باید مردم در فقر و بدبختی زندگی کنند؛ چه کسی مسئول این داستان است، آیا تحریم دشمنان در این عقب ماندگی مازندران نقش دارد یا تحریمی که در این استان راه افتاده است.
پورنوری خاطرنشان کرد: حلقه ای از مدیران داریم که دائما از این شهرستان به آن شهرستان جابجا می شوند؛ باید تحریم مدیریت را در مازندران بشکنیم؛ دیگر فرصتی برای گزارش نتوانستن نداریم؛ فرهنگ مدیریت جهادی یعنی باید گزارش دهیم که توانستیم؛ در شرایط تحریم بر کشور، همین مردم مازندران و جوانان این استان با همه این مواهب نه تنها در مقابل آن محکم خواهند ایستاد بلکه آنها را به شکست منجر می کنند. آن چیزی که عامل اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران است، روحیه جهادی است.

وی با تصریح بر این که هر مسئولی در مازندران در طول این سالها آمد، گفت این استان جز برخوردارترین استان کشور است، این پرسش را مطرح کرد: آیا این مردم مظلومی که در شهرهای استان زندگی می کنند، این برخورداری را حس می کنند؟ من به واسطه مسئولیتی که داشتم در تمام استانهای کشور حضور پیدا کردم و پیشرفت های استانهای دیگر را دیدم، آنچه که عامل اصلی عقب ماندگی در مازندران است، این است که نتوانستیم وحدتی در میان نخبگان استانی برای توسعه و پیشرفت استان ایجاد نماییم.

استاندار جدید مازندران تصریح کرد: از امروز، استاندار جوانانی هستم که هیچ پارتی و گروه شخصیتی آنها را حمایت نمی کند؛ چرا تحول به وجود نیامد، به جهت اینکه حصار مدیریتی در این استان وجود داشت؛ باید میدان باز شود و جوانان به وسط بیایند و مطمئن باشید اگر جوانان مازندرانی در جبهه اقتصاد وارد عرصه فعالیت شوند، مازندران به سرعت شکوفا خواهد شد. به هیچ گروه و جریان سیاسی هم بدهکار نیستم بلکه به مردم استان بدهکارم و دستان همه افرادی را می فشارم که آبادانی و شکوفایی استان لاله خیز مازندران را می خواهند.

وی خطاب به مدیران استان اظهار داشت: آن مدیری که بعدا از سالها مدیریت مبحث جدیدی ندارند، اعلام کنند و جای خویش را به جوانان بدهند؛ اگر مدیری تصور کند تا 3 ماه آینده در سمتش حضور ندارد، کار مردم را رها نکند. ملاک من برای تغییر مدیران، خط فکری نیست، کسانی که می خواهند در دولت کار کنند، باید سیاست های دولت را قبول داشته باشند و در کار خود نشان دهند با انگیزه اند و اگر بخواهند کارشان را ادامه دهند در خدمت آنها هستیم.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، با حضور احمد وحیدی وزیر کشور، آیت الله معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان، آیت الله لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران، اعضای مجمع نمایندگان مازندران، مسؤلان استانی و کشوری، نیروهای مسلح، مدیران کل استانی و مسؤلان شهرستانی، آیین تودیع و معارفه استاندار مازندران در سالن الغدیرسپاه کربلا مازندران انجام شد.
ادامه دارد