سرلشكر باقری بیان كرد ایران امن و آرام میان آتش غرب آسیا

به گزارش آذر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در همایش پرچمداران دین و اندیشه اظهار داشت: ما میانه آتش منطقه غرب آسیا در کشتی امن، آرام و نجات بخش از ناامنی ها به سر می بریم.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در همایش پرچمداران دین و اندیشه که با حضور روحانیون شیعه و سنی استان کردستان در سالن شهدای روحانی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب، دفاع مقدس و کردستان اظهار داشت: مسیر شهدا در کردستان نمونه روشنی از عجین شدن خون شیعه، سنی، کرد و سایر اقوام برای حفظ دین و میهن و سرفرازی ملت بود و تصویر روشنی برای آینده ما ترسیم کرده است.

وی ضمن اشاره به این که جامعه روحانیون کردستان ۵۴ شهید گرانقدر را تقدیم انقلاب کردند، اظهار داشت: تمام روحانیون ولایی و انقلابی این استان هم اساسا رهروان راه شهدا و منتظر گذر از چنین مسیر نورانی هستند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: مسیر شهادت در کردستان نمونه روشنی از عجین شدن خون شیعه و سنی، کرد و سایر اقوام کشور برای حفظ دین مبین اسلام، میهن اسلامی و عزت و سربلندیمان بوده و برای آینده کشور ترسیم کرده است.

سرلشکر باقری از برگزاری این مراسم قدردانی نمود و اظهار داشت: این گردهمایی و مراسم نمونه روشنی از وحدت، برادری، اخوت و هم افزایی و همراهی همه اقشار از هر مذهب و قومی در این سرزمین پرارزش است.

سرلشکر باقری اظهار داشت: ملت بزرگ ایران پس از قرن ها تحمل ظلم و ستم با رهبری امام راحل مردانه به میدان آمد و سرنوشت خویش را از رژیم ستم شاهی سیاه پهلوی بازپس گرفت و به آزادی رسید.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: دشمنان این ملت آزادی آنها را برنتافتد و بلافاصله در اقصی نقاط کشور و بخصوص این سرزمین بر امنیت مردم تاختند و مشکلات فراوانی را برای کشورمان ایجاد کردند.

سرلشکر باقری اظهار داشت: طی بیشتر از چهار دهه در ۴۰ و چند سال قبل بارها و بارها این تجربه را داشته ایم که در هر مقطعی به روش و تاکتیکی با سرمایه گذاری عظیم و تحریک و توطئه تلاش کردند که وحدت، همدلی و برادری در این خطه مقدس را تبدیل به تفرقه و دشمنی کنند و منافع خویش را با استثمار و چپاول ادامه دهند.

وی اعلام کرد:، اما مردم کردستان و روحانیت در راس آنها و مهاجرین و یاران که به کمک امنیت کردستان آمدند توانستند امنیت پایدار را در این سرزمین تأمین کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: در مقطع ابتدایی پیروزی انقلاب توفیق حضور در کردستان را نداشتم و در مقاطعی در دوران دفاع مقدس برای عملیات هایی همچون والفجر ۴ به استان آمده ام.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: از پیشکسوتان شنیده ایم که در آن شرایط حساس مردم شیعه و سنی، کرد و فارس و از هر قوم و مذهبی در این خطه جان خویش را بر کف دست گرفتند و از تمامیت ارضی ایران عزیز دفاع کردند.

وی تصریح کرد: گروهک های ضد انقلاب با صدام ملعون همراهی کردند و تمام توان خویش را برای ناامن کردن این سرزمین بکار گرفتند، اما مردم ولایی، انقلابی و شهیدپرور این استان با دفاع جانانه سربلند میدان نبرد با دشمنان شدند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: رزمندگان اسلام این نبرد بزرگ را با پیروزی به پایان رساندند و در دهه ۷۰ به دنبال ترورها و درگیری های بزرگ قوای اسلام با حمله به مرکزیت ضد انقلاب آنها را سرکوب کردند و آنها تعهد کتبی رعایت امنیت در کشور ما را دادند.

سرلشکر باقری اظهار داشت: در دهه ۸۰ هم به نحو دیگری این امنیت را به خطر انداختند، اما هر بار با تاکید بر همدلی و برادری، ایثار و از خودگذشتگی و تبعیت از فرامین رهبری این امنیت را حفظ کردند.

وی با یادآوری این که امنیت امروز در کردستان مثال کم نظیری در کشور است و این به راحتی بدست نیامده و برای این امنیت، دفاع پایدار و بازدارندگی کارآمد خون ها ریخته شده و جانبازان عزیزی تقدیم شده اند، ابراز کرد: ما در میانه آتش در منطقه غرب آسیا در یک کشتی امن، آرام و نجات بخش از ناامنی ها به سر می بریم و این نه تنها دستاورد کوچکی نیست که خود مقدمه و پیش نیاز هر گونه فعالیت اقتصادی، پیشرفت و توسعه زیرساخت ها و اقدامات فرهنگی، اجتماعی و اقدامات دیگر است که نیروهای مسلح با همکاری مردم آنرا برقرار کرده اند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه باید قدر این امنیت را بدانیم و به آن بی توجهی نکنیم، اظهار داشت: هر لحظه غفلت در مقابل دشمنی که همواره درحال توطئه و رصد سرزمین ایران عزیز است، منجر به شکست های جبران ناپذیر خواهد شد.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه مرزهای ما با کشور همسایه باید آورده اقتصادی چشمگیر برای مردم داشته باشد، گفت:، اما این وضعیت حادث شده در آنجا مشکلاتی را در این راستا بوجود آورده و تلاش سنگینی توسط دستگاه سیاست خارجی و سپاه پاسداران و دیگر مسؤولان برای سر و سامان دادن به این نابسامانی امنیتی برقرار است.

وی افزود: در ماه های گذشته مرکز صهیونیست ها در شمال عراق هدف موشک های سپاه قرار گرفت و صهیونیست ها به تلفات خود در آنجا اعتراف کردند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه اظهار داشت: سفر مقام معظم رهبری در سال ۸۸ به کردستان را باید نقطه عطف بشمار آوریم که علاقه و توجه رهبری به کردستان فوق العاده بالا است و تعابیری که خطاب به مردم کردستان عنوان کردند در کمتر جایی دیده می شود.

سرلشکر باقری اضافه کرد: رهبری عنوان کردند، کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش، فداکاری های بزرگ، سرزمین فرهنگ و هنر و صفا و صمیمیت و وفاداری است و این تعبیر بلند افتخار مردم عزیز کردستان و در راس آن روحانیت معزز است.

وی اظهار داشت: امروز افتخار می نماییم که هزاران نفر از مردم کردستان اسلحه به دست دوش به دوش پاسداران و سایر نیروهای مسلح مشغول خدمت و برقراری امنیت هستند و ما به آنها پشت گرم هستیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: عشایر عزیز و اقشار متعدد مردم خود امنیت را به عهده دارند و امنیت پایدار مدنظر رهبری صورت گرفت.

سرلشکر باقری افزود: جوانان کردستان باید بدانند این امنیت به راحتی به دست نیامده و باید مانند چشم از آن مراقبت کرد.

وی تصریح کرد: جوانان استان که آن دوران را ندیده اند تحت هدایت رهبری باید از این دستاوردهای بزرگ حفاظت کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: کردستان نعمت های خدادادی بزرگی از معادن، قرارگیری موقعیت جغرافیایی در غرب کشور و بعنوان دروازه ورود و خروج کالا و نیازمندی ما و چه به لحاظ نیروی انسانی مملو از انسان های دانشمند است که در صورت مدیریت درست و اتکال به قدرت الهی عزیزان می توانند از کردستان یک استان نمونه ایجاد کنند.

سرلشکر باقری در انتها اظهار داشت: شاخصهای فعلی که نتیجه تحریم ها و ناکارآمدی دوره های گذشته است، امیدواریم در دولت جدید با این امکانات عظیم و انسانی و با تلاش و جهاد، کردستان به جایگاه در خور برسانند.

منبع: