صدای زوزه گرگ ها

کشته شدن گرگ خاکستری دیگری در بالکن خانه ای در کابل خبرساز شد و گردهمایی گله گرگ های گرسنه برای انتخاب بزرگ گرگ دیگری، بر اهمیت آن افزود. شگرد این پدیده شوم بگونه ای است که در گروههای کوچک تکثیر می شود تا شناسایی و رهگیریش سخت و خسته کننده باشد و آن وقت، دکمه کوچکی فشار داده می شود و دهها و صدها پیکر از هم دریده و متلاشی بر در و دیوار و سقف شهر، پاشیده می شوند.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، امروز چهارمین روز کشته شدن ایمن الظواهری، دومین سرکرده گروه تروریستی القاعده به دست گارد پهپادی ارتش آمریکا در 11 مرداد ماه جاری است.

با وجودی که سازمان ها و مجامع بین المللی هیچ تعریف قانونیِ روشن، مشترک و همه فهمی از دو واژه فرانسوی ترور و تروریسم که از زمان انقلاب کبیر فرانسه در قرن هجدهم سر زبانها افتاد، عرضه نکرده اند اما صدها سال است که شخصیت های حقیقی و حقوقی دولتی، شبه دولتی و غیردولتی در لباس و هیبت های دینی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بعنوان یک تاکتیک از «اقدامات تروریستی» و «کشتن افراد» برای پیشبرد مقاصد زورمندانه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود و گروه یا تشکیلات وابسته به آن بهره برده اند.
تک تروریست ها که «گرگ های تنها» هم خوانده می شوند، به صورت فردی یا در جهت مقاصد سازمانی، حذف خونین را از مقامات و سازمان های مافوقِ خود سفارش می گیرند تا در مردم، نخبگان علمی و فرهنگی و مذهبی، گروههای محلی و کارگزاران دولتی و حکومتی، رعب و وحشت بیندازند و در سایه وحشت و ترس به وجود آمده، امیال و خواسته های نامتعارف شان را که در حالت عادی با افراد و دولت ها نمی توانند پیش ببرند با جنایت و قتل عام فردی و گروهی، به کرسی بنشانند.
آمارهای رسمی و غیررسمی حکایت از رویش و تکثیر بیشتر از ۲۵۰ سازمان تروریستی شناسنامه دار و شناخته شده و بیشتر از هزاران تک تروریست در جهان دارد. این تروریست ها که عمدتا فرزند نامشروع مثلث عبری، غربی و عربی هستند در دامن صهیونیست ها متولد شده و در کشورهای غربی رشد و نمو کرده و توسعه می یابد و در کشورهای تکفیری و وهابی تحت تعالیم انحرافی از اسلام پرورش یافته و ترتیب می شوند و برای ایجاد ناامنی و نابسامانی و وحشت در کشورهای ناسازگار با سیاست های برده پرور صهیونیستی و غربی راهی ایران، عراق، سوریه، لبنان، یمن و… می شوند.

تاکتیک گروه های تروریستی تکفیری، ساخت سلاح های سبک و دست ساز است تا در صورت شناسایی و دستگیری، هیچ ردی از کشورهای تأمین کننده مواد اولیه ساخت جنگ افزارهای نظامی باقی نگذارند. نیروهای عملیاتی این گروهک ها با برداشت های سطحی و تحریف شده از ایدئولوژی های دینی و آموزش آنها در مدارس و کمپ های تروریست پرور، شاگردان و دانش آموزان این مدارس و کمپ ها را چنان مشتاق رویت پیامبر ختمی و نشستن بر سر سفره خان بی کران ایشان و دست یافتن به حوری های زیبا و نعمت های بهشتی می کنند که هر کدام در پوشیدن جلیقه انتحاری و فشار دادن دکمه های انفجاری در نماز جمعه، مساجد، فروشگاهها، هیات های مذهبی، مدارس، بازارها و هر کجا که انبوه مردم تردد دارند، بر دیگری پیشی می گیرند.
جالب اینجاست که جنایتکارانِ تروریست در اغلب قریب به اتفاق موارد، تمرکز خویش را بر خاورمیانه و کشورهای اسلامی گذاشته و با تکه تکه کردن یا سر بریدن اقشار مختلف مردم مدل «النصره بالرعب» – پیروزی با وحشت آفرینی – را اجرا می کنند و مقاصد تروریستیِ سفارش دهندگان خویش را با چنین ایدئولوژی و منطقی تأمین می کنند.
تروریست ها، انسان هایی از دنیای ماورا و غیرزمینی نیستند بلکه عموما افرادی با جهان بینی و ایدئولوژی های تند و با انگیزه های معیشتی، اقتصادی یا سیاسی تحت تعالیم اندیشه های سلَفی یا ایدئولوژی های خاص و فرقه ای آموزش می بینند و هویتی جدید پیدا می کنند و در درون گروههای شبه نظامی و پارتیزانی در جهت مقاصد و اهداف سفارش دهندگان خود، مرتکب هر رفتار بی رحمانه، خشن و جنایتکارانه ای می شوند.

موساد، ام آی 6، کا گ ب، سی آی ای و سایر دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی کشورهای آسیایی، آفریقایی، آمریکای جنوبی و اروپای شرقی گاها گروه های تروریستی تحت حمایت خویش را به شیوه های آموزشی و کماندویی و تکنولوژی های جدید نظامی تجهیز می کنند که این آموزش ها و حمایت ها در گروه های تروریستی ایجاد وهن می کند و آنان در کشورهای حمایت گرشان عملیات های تروریستی می کنند و طعم تلخ و گزنده نیش زهرآگین و سمی شان را در بدن شهروندان این کشورها می کنند که البته با واکنش سخت تر و بی رحمانه تر اربابان شان، از صحنه روزگار محو می شوند.
قربانی تروریسم
رژیم صهیونیستی، آمریکا و کشورهای اروپایی با طراحی و برنامه ریزی طرح های تروریستی و رژیم های وهابی، سلَفی و تندرو با آموزش نیروی انسانی و تأمین مالی، در عصر انقلاب اسلامی طرح های خراب کارانه بی شماری را برای هدف قرار دادن اساس نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران طراحی و پیاده کرده اند.
سازمان های جاسوسی این کشورها تا پیش از سوختن مهره های دست نشانده سازمان مجاهدین خلق معروف به منافقین سبد متنوعی از اقشار مختلف مردم را در دهه 1360 هدف اقدامات تروریستی و کشتار جمعی خود قرار دادند و طی دهه بعد دانشمندان هسته ای و زیربناهای موشکی و تاسیسات هسته ای کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران را به اجرا گذاشتند.

با اساس آمار پایگاه خبری – تحلیلی مطالعات تروریسم کشورمان معروف به هابیلیان، کشورمان با تقدیم بیشتر از 17000 شهید ترور، در میان کشورهای جهان، از نظر دوره زمانی محدود و تعداد بالای شهدا، رتبه اول قربانیان را به خود مختص کرده است.
عناصر تکفیری و سلَفیِ داعشی و القاعده از راه نیروهای عملیاتی خود نظیر عبدالمجید ریگی معروف به عبدالمالک ریگی، بارها تلاش کردند طرح های تروریستی گسترده ای را در سرتاسر کشورمان به اجرا درآورند اما مرعوب هوشیاری و ابتکار عمل پاسداران و حافظانِ جان بر کفِ کشورمان شدند.
جالب اینکه سران رژیم صهیونیستی و مقامات آمریکایی و اروپایی و روسای سازمان های اطلاعاتی و جاسوسی این کشورها که خود منبع آموزش و صدور مستشاران نظامی و امنیتی به کشورهای مستعدِ پرورش گرگ هایِ وحشت آفرین هستند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سپاه قدس دو نیروی حافظ منافع دستاوردهای بنیانگذار انقلاب اسلامی را در فهرست سیاه گروههای تروریستی قرار داده اند.
دولت آمریکا به نمایندگی از دولت های استعمارگر، کلیه جنبش های آزادی خواه در کشورهای جهان بخصوص کشورهای اسلامی که به تاسی از حریت و آزادگی جمهوری اسلامی ایران از عزت، آرمان و خاک کشورشان دفاع می کنند را بعنوان سازمان تروریستی معرفی کرده است.
حماس، جنبش مقاومت فلسطین، حزب الله لبنان، انصارالله یمن، گردان های عزالدین قسام، گردانهای شهدای الاقصی و بسیاری دیگر از جنبش های آزادی خواه در سایر کشورهای جهان در از این جمله هستند.

لیست سیاه
در لیستی که از جانب آمریکا و هم پیمانانش بعنوان سازمان های تروریستی معرفی شده است نام داعش، القاعده،، بوکو حرام، جبهه النصره، دولت اسلامی عراق و شام در لیبی، دولت اسلامی عراق و شام در خراسان، و گردان عبدالله عزام و شخصیت های جنایتکاری چون اسامه بن لادن، ملا عمر، ایمن الظواهری، ابوبکر بغدادی، ابومحمد الجولانی و خیلی از روسای بی رحم و جنایتکار این سازمان ها در کنار نام سازمان های آزادی بخش و فرهنگی – سیاسی قرار گرفته است.
اخوان المسلمین، جیش حزب حرکت اسلامی ازبکستان، الاحوازیه، جندالله، اتحادیه جهانی علمای مسلمان، حزب التحریر، ارتش انصار و مجاهدین، حزب المجاهدین، حزب الله ترکیه، حزب الله عربستان، گروه جهادی مرابطون، جبهه النصره، گروه نظامی الشباب، تکفیر و هجرت، انصار الشریعه، انصارالاسلام، انصار السنه، ارتش مردان نقشبندیه، عصائب اهل حق، آئوم شینریکو، سپاه بدر، ارتش آزادی بخش بلوچستان، بوکو حرام، امارت قفقاز حزب کمونیست فیلیپین یا ارتش نوین خلق، جمهوری خلق دونتسک، دختران ملت، جهاد اسلامی مصر، اتا، ارتش موقت جمهوری خواه ایرلند، فارک، نیروی داوطلب اولستر، نیروهای متحد دفاع از خود کلمبیا، حزب کارگران کره، گرگ های خاکستری، جنبش گولن، شبکه حقانی و بسیاری دیگر از سازمان هایی از این دست.

عمر افراد و سازمان های تروریستی در کشورمان ریشه در دوره حکومت سلسله پادشاهان در ایران دارد اما نرخ زاد و ولد آنها در دوره سلطنت محمدرضا شاه پهلوی و پس از آن از جانب مخالفان در نظام نوپای جمهوری اسلامی به صورت فزاینده ای افزوده شد.
سازمان مجاهدین خلق یا منافقین، گروه تروریستی فرقان، گروهک تروریستی تندر ملقب به انجمن پادشاهی ایران، رهروان فرقان، گروه مهدویت، ارتش آزادی‏بخش ایران آرا، اتحادیه کمونیست های ایران، آرخا، چریک های فدایی خلق گروه اشرف دهقانی، گروهک توحید و جهاد، حزب آزادی کردستان، کومله، سپاه صحابه ایران، سازمان حزم، سازمان چریک های فدایی خلق، رزگاری، سازمان انقلابی کارگران ایران، خبات، حزب رنجبران ایران، سازمان انقلابی حزب توده و حزب منحله دمکرات همچون سازمان ها و گروهک های تروریستی داخلی هستند که در دوره حیات منحوس شان هزاران انسان بی گناه را به شیوه ها و روش های متعدد به قتل رساندند.
اوج اقدامات تروریستی جنایتکاران آدم کش در سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن در دوره هشت ساله جنگ تحمیلی رقم خورد اما این سخن به معنا متوقف شدن اقدامات تروریستی این سازمان ها نیست.
به شهادت رساندن دانشمندان هسته ای و چهره های سرشناس قضایی، نظامی و سیاسی کشورمان خود حدیث مفصل و غم انگیز دیگری از قصه پر غصه ترور طبقات مختلف اجتماعی در ایران عزیز است.
گروهک های تروریستی مستقیم و غیرمستقیم در مراکز آموزشی یا زندان ها و شکنجه گاههای تحت سلطه سازمان های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی در بدترین شرایط اخلاقی و رفتاری تبدیل به جانی های خونخواری می شوند که جز قتل عام و شکنجه های بی رحمانه، وجدان های مرده شان را سر حال نمی آورد.
شگرد این پدیده شوم ضد بشری به شکلی است که در گروههای کوچک تکثیر می شود تا شناسایی و رهگیری شان سخت و خسته کننده باشد.
تروریست های جانی تحت مهندسی پیچیده غربی – عبری، مدل سازی و در تیراژ بالا تکثیر می شوند و خویش را به بازیگرانی اثرگذار در عرصه بین الملل که نمی توان برای همیشه از شرشان خلاص شد، تبدیل می کنند و کشورهای ضدامپریالیستی و مستقل هدف نهایی و غایی این پدیده های زشت غیرانسانی هستند.
منابع:
کتاب فرهنگ اصطلاحات سیاسی و استراتژیک
ترور، فرهنگ بزرگ سخن، ج۳، ص۱۷۱۷ – ۱۷۱۹
انتشارات مروارید، تهران، آشوری، داریوش، دانشنامه سیاسی، فرهنگ و اصطلاحات و مکتب های سیاسی

منبع: