توسلی در گفت ‎وگو با آذر: ردپای منافقین در پرونده حمید نوری

به گزارش آذر، یک نماینده دیپلمات مجلس اظهار داشت: سوئد تحت تاثیر جریان های صهیونیستی، لابی صهیونیست ها و منافقین ضد حمید نوری رای صادر کرد.

«فتح الله توسلی» یک نماینده دیپلمات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن محکومیت حکم دادگاه سوئد در رابطه با پرونده حمید نوری، اظهار داشت: کشورهای اروپایی بخصوص اروپای غربی به ظاهر ادعا دارند که به یکسری ارزش ها اعتقاد دارند، اما فقط شعار می دهند و از این طریق می خواهند منافع خویش را تأمین کنند.
وی افزود: آنان در حرف می گویند که مخالف تروریسم و موافق دموکراسی، لیبرالیسم، حقوق بشر و آزادی زنان هستند اما در عمل همه این موارد را زیر پا می گذارند و در رابطه با حمید نوری هم برخلاف حقوق بشر اقدام نمودند و اقدامشان بی اخلاقی و ضدبشری بود.
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی بیان نمود: اگر واقعاً آنان به حقوق بشر اعتقاد دارند، پس چطور هم اکنون در مقابل نسل کشی در غزه و ظلم های رژیم صهیونیستی سکوت کرده اند؟ دولت های غربی در مقابل جنایات اسرائیل سکوت کرده اند و اگر تجمع و راهپیمایی هم در غرب صورت می گیرد، به طور عمده از جانب ملت های غربی است که در مقابل اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی به پا خاسته اند.
توسلی تصریح کرد: غربی ها سیاست دوگانه ای را دنبال می کنند و فرایندی هم که در دادگاه حمید نوری رخ داد، خارج از این مورد نبود. سوئد و کشورهای غربی بر مبنای اطلاعات مغرضانه و غلطی که مخالفان نظام و برخی معاندان جمهوری اسلامی ایران مانند منافقین به آنان دادند، در رابطه با پرونده حمید نوری رای صادر کردند. شواهد و مستندات این دادگاه ها فاقد اعتبار و بر مبنای دروغ پراکنی های مخالفان جمهوری اسلامی ایران بود.
وی با اشاره به اینکه هم رای اولیه و هم رای اخیر پرونده حمید نوری ناعادلانه بود، اظهار داشت: آنان حتی مستندات قانع کننده ای نداشتند و تحت تاثیر جریان های صهیونیستی، لابی صهیونیست ها و منافقین این رای را صادر کردند. مخالفان جمهوری اسلامی هم روی این رای تاثیر داشتند و اطلاعات غلطی را به سوئد دادند که منجر به صدور این رای شد. انتظار داریم سوئد در این رای تجدید نظر و بی گناهی حمید نوری را اعلام نماید.
به گزارش آذر به نقل از مهر، دادگاه تجدیدنظر Svea در سوئد با رد درخواست اعتراض «حمید نوری» به محکومیت صادره، حکم حبس ابد وی را تأیید کرد. «حمید نوری» شهروند ایرانی و کارمند سابق قوه قضاییه که آبان ماه سال ۱۳۹۸ به سوئد سفر کرده بود، در زمان ورود به فرودگاه استکهلم توسط پلیس این کشور بازداشت شد و از آن زمان تابحال در زندان انفرادی به سر می برد.
روند دستگیری و رسیدگی پرونده حمید نوری به نحوی است که این تصور را بوجود می آورد که مسئله حمید نوری بیشتر از این که یک پرونده قضایی باشد، یک مبحث کاملا سیاسی است. تابحال حدود ۱۱۰ جلسه دادگاه برای رسیدگی به پرونده نوری برگزار شده است و در حکم بدوی، دادگاه سوئد، حمید نوری را به حبس ابد محکوم نمود. به قول خانواده حمید نوری و صداهای انتشار یافته از نوری در دادگاه، او در این زمان مورد ضرب و شتم قرار گرفته، از حقوق اولیه هر زندانی مانند پزشک، محروم بوده و شکنجه های روانی و جسمی زیادی را متحمل شده است.

منبع: