در پی درگذشت حجت الاسلام محسن علی نجفی صورت گرفت؛ پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب به علما و حوزه های علمیه پاکستان

به گزارش آذر، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی ارتحال عالم بزرگوار حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محسن علی نجفی را به علما و حوزه های علمیه پاکستان تسلیت گفتند.

به گزارش آذر به نقل از مهر، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی ارتحال عالم بزرگوار حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ «محسن علی» نجفی را به علما و حوزه های علمیه پاکستان تسلیت گفتند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
خبر ارتحال عالم بزرگوار و خدوم مرحوم حجت الاسلام والمسلمین جناب حاج شیخ محسن علی نجفی طابَ ثَراه باعث تأثر و تأسف گردید.
اینجانب فقدان این عالم محترم را به علما و حوزه های علمیه پاکستان، خانواده و دوستداران ایشان مخصوصاً شیعیان محترم «بَلتِستان» تسلیت گفته و از خداوند شکور برای این عالم وارسته غفران واسعه و علو درجات و برای بازماندگان محترم صبر و اجر مسئلت دارم.
والسلام علیکم و رحمهُ اللهِ و برکاتُه
سیدعلی خامنه ای
۲۰ دیماه ۱۴۰۲
گفتنی است، آیت الله محسن علی نجفی از علما و مفسران برجسته شیعه در پاکستان بود که تحصیلات خویش را در نجف و در محضر اساتیدی همچون مرحوم آیت الله خوئی و شهید آیت الله محمد باقر صدر گذراند. وی مؤسس حوزه های علمیه «جامعهُ اهلُ البیت» و «جامعهُ الکوثر» و رئیس شورایعالی مجمع اهل البیت علیهم السلام در پاکستان و بنیانگذار سیستم آموزشی اسوه و چند دانشکده خصوصی در این کشور بود.