بیانیه ارتش جمهوری اسلامی ایران؛ دوازدهم فروردین سرآغاز دستیابی مردم ایران به استقلال و آزادی است

به گزارش آذر، ارتش جمهوری اسلامی در بیانیه اعلام نمود: دوازدهم فروردین سرآغاز دستیابی مردم ایران به استقلال و آزادی و رهایی از استبداد داخلی و استکبارخارجی بعد از یک دوره طولانی است.

به گزارش آذر به نقل از مهر، ارتش جمهوری اسلامی ایران، به مناسبت ۱۲ فروردین «روز جمهوری اسلامی ایران»، اطلاعیه ای صادر کرد.
متن بیانیه ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت دوازدهم فروردین، بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
دوازدهم فروردین ماه سال ۱۳۵۸ روز تعیین کننده و ماندگار در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی است. روزی که ملت فهیم، بصیر و انقلابی کشور عزیزمان با حضور حماسی و رأی قاطع بیش از ۹۸ درصدی خود، الگوی جدیدی از حاکمیت مبتنی بر مردم سالاری دینی تحت عنوان «جمهوری اسلامی ایران» را بنیان نهادند.
دوازدهم فروردین «روز جمهوری اسلامی ایران» سرآغاز دستیابی مردم ایران به استقلال و آزادی و رهایی از استبداد داخلی و استکبار خارجی بعد از یک دوره طولانی و تاریخی در مبارزه مقابل نظام های طاغوتی و وابسته به بیگانگان است که در پرتو مجاهدت روحانیت شیعه و رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) مبتنی بر آموزه های دین مبین اسلام، مکتب عاشورا و ایثار و فداکاری آحاد ملت غیور ایران بدست آمد.
جمهوری اسلامی ایران امروز با اتکا به قدرت الهی و پشتیبانی ملت مؤمن، انقلابی و بصیر ایران به شجره ای تنومند و قوی تبدیل گشته که ثمرات آن در اقتدار داخلی و اعتلای خارجی برای جهانیان روشن است.
نظام اسلامی ایران از شروع مورد کید و کینه دشمنان قرار داشته و با انواع توطئه و فتنه ها، همچون جنگ تحمیلی، ترور، تحریم اقتصادی، تهاجم فرهنگی و فشارهای سیاسی روبه رو شده است، اما ملت غیور ایران با اتکا به تعالیم اسلامی، تحت رهبری های حکیمانه امامین انقلاب در مقابل دشمنان مقاومت و ایستادگی کردند و بر سر آرمان های نظام اسلامی ثابت قدم ماندند.
نظام جمهوری اسلامی با طی مراحل انقلاب و نظام سازی، به دستاوردهای بزرگ در عرصه های مختلف علمی و فناوری، دفاعی و امنیتی، پزشکی و عمرانی دست یافته و ایران اسلامی را به قله های افتخار و سربلندی رسانده است. این نظام مقدس که ثمره خون هزاران شهید گلگون کفن و مجاهدت مجاهدان راه خداست، با یاری خداوند متعال، هدایت های رهبر فرزانه انقلاب و هوشیاری ملت آگاه و بصیر ایران اسلامی همچون گذشته توطئه های دشمنان را که امروز در ابعاد و اشکال ترکیبی و شناختی ظهور یافته و در پی جدا کردن مردم از نظام اسلامی است، خنثی کرده و در گام دوم انقلاب اسلامی نیز با شتاب در راه ساخت تمدن نوین اسلامی، مسیر عزت، تعالی و پیشرفت را طی کرده و در راستای ظهور منجی عالم بشریت (عجل الله تعال فرجه الشریف) بسترسازی می کند.
ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات ملت شریف ایران در ماه میهمانی خدا و لیالی قدر، دوازدهم فروردین روز «جمهوری اسلامی ایران» را گرامی داشته و اعلام می دارد، همچون گذشته، تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) با اقتدار از نظام جمهوری اسلامی ایران که دستاورد بزرگ و تاریخی ملت ایران است، حفاظت و پاسداری می کند و در این راه فداکار و ثابت قدم خواهد ماند.

منبع: