وزیر اطلاعات اسرائیل: حمله شب گذشته در سوریه پیام واضحی برای ایران بود

آذر: وزیر اطلاعات رژیم صهونیستی به دنبال حمله هوایی شب گذشته این رژیم به سوریه، با این ادعا که ˮحمله پیامی آشکار به ایران بوده استˮ، گفت اسرائیل به هرگونه تهدیدی مقابل خود پاسخ می دهد.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، به نقل از اورشلیم پست، یسرائیل کاتس، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در گفت وگویی با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی در واکنش به حمله موشکی این رژیم به سوریه، اظهار نمود: این (حمله) پیام واضحی برای ایرانیان بود.
ایشان سپس با اشاره به این مسئله که سیاست این رژیم تغییر کرده است، اضافه کرد: این رویارویی آشکار با ایران است. هرگاه بخواهیم بر شدت این کار بیافزاییم، این کار را می نماییم.
ادعای تقابل با ایران در سوریه در حالی از طرف مقامات رژیم صهیونیستی مطرح میگردد که ایران بارها تاکید کرده که پایگاه یا یگان نظامی در سوریه ندارد و بنابر این اساسا ادعای “حمله به اهداف ایرانی در سوریه” بی اساس است.
وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی سپس حمله شب گذشته در توییتی ادعا نمود حمله در پاسخ به “شلیک موشک ایرانی از داخل اراضی سوریه” صورت گرفته است. در این توییت آمده است: روز گذشته، نیروهای سپاه قدس در سوریه، موشکی به سمت بلندی های جولان اسرائیل پرتاب کردند. پدافند دفاعی گنبد آهنین توانست جلوی این موشک را بگیرد. تلاش ایران برای نفوذ در سوریه، جان اسرائیلی ها را تهدید می کند و چنین چیزی قابل تحمل نیست.
وزارت جنگ رژیم صهیونیستی باز در توییت دیگری ادعا کرد: با آتش گشودن به سمت شهروندان اسرائیلی، ایران بار دیگر ثابت کرد که می خواهد در سوریه نفوذ کند و ثبات منطقه و اسرائیل به خطر بیاندازد. ما به اقدامات مصمم مان برای خنثی سازی این اقدامات ادامه خواهیم داد.

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از سخنان خود همین طور مدعی شد: ما به آنها (ایرانی ها) اجازه نفوذ در سوریه را نمی دهیم. هر کس که به ما حمله کند، بهای گزافی خواهد پرداخت.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز ادعا نمود که «اهداف نظامی ایران» در سوریه را هدف قرار داده است. ادعایی که هیچ منبعی آنرا تایید نکرده و ارتش سوریه باز اعلام نمود که بیشتر موشک ها و بمب های پرتاب شده از طرف اسرائیل را منهدم کرده است.

ایران قبل از این تاکید کرده است تا زمانی که خطر تروریسم در سوریه باشد و دولت سوریه از ایران بخواهد به کمک های خود به این کشور ادامه دهد، در سوریه باقی می ماند.