حاجی صادقی: حاج قاسم با شهادتش بشریت را زنده کرد

به گزارش آذر نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه حاج قاسم سلیمانی با شهادتش نه تنها دنیای اسلام بلکه دنیای بشریت را زنده کرد، اظهار داشت: فردا عملیات جمهوری اسلامی ایران مقابل جبهه استکبار خواهد بود.
به گزارش آذر به نقل از سپاه نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد امروز (پنجشنبه) در مراسم گرامیداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای مناطق عملیاتی نیروی زمینی سپاه و اولین سالگرد شهدای حادثه انتحاری تروریستی جاده خاش زاهدان که در ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه برگزار شد، گفت: در فرهنگ دینی ما شهید فقط زنده نیست بلکه زنده کننده و احیاگر است؛ حاج قاسم سلیمانی با شهادتش نه تنها دنیای اسلام بلکه دنیای بشریت را زنده کرد.
وی درباره حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه اظهار داشت: مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) تاکید کرده اند که انتخابات واجب شرعی، وظیفه ملی و ادای یک حق الهی است.
نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به اینکه انتخاب باید با حفظ اصل محوریت ولایت باشد، اشاره کرد: فردا عملیات جمهوری اسلامی ایران مقابل جبهه استکبار خواهد بود.
حاجی صادقی با اشاره به اینکه روزی می رسد که باید از انتخاب های خودمان دفاع نماییم، اضافه کرد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید نمایندگانی از جنس حاج قاسم سلیمانی را انتخاب نماییم که نسبت به رهبری و شهدا «سربازی» کنند.
وی با تاکید بر اینکه امروز بصیرت افزایی بر همه واجب بوده و نمی توانیم نسبت به اطرافیانمان بی تفاوت باشیم، اشاره کرد: در نظام ولایی در این بیشتر از ۴۰ سال هرجایی که لطمه دیده ایم، به انتخاب هایمان ربط داشته است.
نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: همین دنیا که عده ای را به سقوط می کشاند و راس تمام لغزش ها است برای بندگان مخلص خدا بزرگترین نعمت و فرصت خواهد بود.
حاجی صادقی افزود: قرآن کریم تاکید دارد که دنیا بد نیست بلکه وابستگی به آن و اسیری و بندگی آن بد است؛ کسانیکه در این مزرعه (دنیا) بیشترین سود را بردند، شهدا بودند؛ آنها حاضر نشدند آخرت خودرا با دنیا معامله کنند.
وی با اشاره به آیه: عند ربهم یرزقون، اشاره کرد: باتوجه به این آیه، شهید به مقصد و هدف نهایی خود می رسد؛ خدا میزبان و شهید میهمان و پذیرایی شونده است.
نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی حیات ابدی را چشیده بود، اشاره کرد: شهدا به ما یاد داده اند که گرفتار دنیا نباشیم.
حاجی صادقی اظهار داشت: خداوند در قرآن می فرماید: منکم من یرید الدنیا و منکم من یرید الاخره؛ خداوند مردم را به دو گروه تقسیم کرده است؛ گروه نخست کسانیکه تلاششان در امتداد تامین دنیایشان است و گروه دوم کسانیکه برای آخرت تلاش می کنند و می گویند اسیر دنیا نمی شویم؛ خداوند می فرماید که هر دو گروه را کمک می نماید و به انتخاب و گرایششان احترام می گذارد، اما نتیجه همان است که انسان خودش انتخاب نموده است.
وی با طرح این سوال که چه نماییم تا انتخاب های ما در راه تعالی به سمت خدا باشد، اظهار داشت: باید الگوی انتخاب هایمان «ملازمت با ولایت» باشد؛ جز از راه ولایت نمی توان به صراط مستقیم رسید.
نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه خداوند به وسیله نظام ولایی بر ما حکومت می کند، اضافه کرد: حاج قاسم سلیمانی افتخارش سربازی ولایت بود؛ این شهید بزرگوار مطالبات رهبری را درک و به آنهاخوب عمل می کرد.
وی با اشاره به وحدت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران درانتها اشاره کرد: این انقلاب تا این رهبری، نیروهای مسلح و ایستادگی را دارد از دشمنان هراسی ندارد.
گفتنی است ؛ در این مراسم از سه کتاب «من قاسم سلیمانی هستم»، «می خواهم تکاور شوم» و «در جستجوی لاله ها» به قلم محمد حسین خانی رونمایی گردید.

منبع: