به ریاست سرلشکر باقری صورت گرفت؛ برگزاری نشست قرارگاه بهداشتی درمانی و پیشگیری حضرت امام رضا(ع)

به گزارش آذر جلسه قرارگاه بهداشتی درمانی و پیشگیری حضرت امام رضا ضد السلام به ریاست سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری با حضور مسئولین کمیته های تخصصی ده گانه نیروهای مسلح برگزار گردید.

به گزارش آذر به نقل از مهر، جلسه قرارگاه بهداشتی درمانی و پیشگیری حضرت امام رضا ضد السلام به ریاست سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری با حضور مسئولین کمیته های تخصصی ده گانه نیروهای مسلح برگزار گردید.
در این جلسه رؤسای کمیته های قرارگاه، گزارش مبسوطی از آخرین اقدامات و فعالیتهای قرارگاه و نحوه تعامل و هماهنگی با قرارگاه ملی مبارزه با ویروس کرونا را تشریح کردند.
راه اندازی و تجهیز بیمارستان ها به ظرفیت ۴ هزار تخت و مجتمع های نقاهتگاهی با ظرفیت ۵۰۰۰ تخت و با قابلیت گسترش تا ۱۰ هزار تخت، تهیه، تأمین و واگذاری محصولات مراقبتی نظیر ماسک، دستکش، لباس و مواد ضدعفونی کننده، تأمین تجهیزات و واحدهای رفع آلودگی و پاکسازی معابر و نقاط پر تردد شهری و همینطور ارتقا سطح خدمات درمانی بیمارستان های نیروهای مسلح در سراسر کشور همچون مهمترین مسائل مطرح شده در این قرارگاه بود.
در آخر این جلسه سرلشکر باقری از راه ویدئو کنفرانس با فرماندهان و مسؤلان عالیرتبه ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی و هم رؤسای بیمارستان های بعثت نیروی هوایی ارتش، شهید چمران وزارت دفاع، حضرت ولیعصر نیروی انتظامی و بقیه الله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جریان آخرین وضعیت و روند رسیدگی به بیماران بستری و درمان آنها و کمبودها و کاستی ها قرار گرفت و ضمن تصمیم به رفع مشکلات مطرح شده تدابیر لازم را به مراجع مربوطه ابلاغ کردند.