وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: دولت امروز با عبور از رکود اقتصادی به دنبال ثبات در کشور است

به گزارش آذر، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عبور جمهوری اسلامی ایران از رکود اشاره نمود و اظهار داشت: دولت سیزدهم امروز با عبور از رکود اقتصادی به دنبال ثبات در کشور است.

به گزارش آذر به نقل از مهر، سیدصولت مرتضوی بامداد پنجشنبه در نشست صمیمی با فعالان بخش تعاون آذربایجان غربی ضمن اشاره به این که اقدامات بسیار مؤثری در جهت ارتقای شاخصهای اقتصادی در کشور بخصوص رشد اقتصادی صورت گرفته، اظهار داشت: این شاخص در حوزه صنعت نفت کشور طبق اعلام بانک مرکزی به که رقمی بسیار قابل توجه است.
وی اضافه کرد: معدل رشد اقتصادی در کشور هم اکنون ۶.۲ درصد است که در این خصوص شاهد پیشرفت های بسیار زیادی نسبت به سالهای گذشته هستیم.
مرتضوی همینطور تصریح کرد: در سال ۱۳۹۹ و نیمه اول ۱۴۰۰ دیپلماسی اخم و لبخند سبب توقف ۹۰ درصد نفتکش های مملو از نفت در آب های آزاد شده و عدم وجود بازار فروش، رکود اقتصاد نفتی در کشور را رقم زد.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه، تعاونی ها در ثبات اقتصادی تاثیر گذار هستند اظهار داشت: تعاونی ها جلوه عدالت گستری نظام جمهوری اسلامی و چشمه جوشان اشتغال کشور هستند.
مرتضوی افزود: دولت با سیاست توجه به اقتصاد درون زا و برون نگر و توجه به دانش داخلی گامهای بزرگی برداشته و توانسته از رکود دهه ۹۰ که رشد اقتصادی کشور را گرفتار چالش کرده بود عبور کند.
وی خاطرنشان کرد: متأسفانه دیپلماسی اخم و لبخند که سبب شده بود ۹۰ درصد نفتکش های کشور در آب های بین المللی متوقف شوند و بازار فروش نداشته باشند اما امروز برپایه ادعای مراکز نفتی، صادرات نفتی از مرز یک میلیون ۶۰۰ بشکه در روز بگذرد و رشد اقتصادی نفت به رشد ۱۶و نیم درصد رسید.
مرتضوی تصریح کرد: طبق اظهار نظر صاحب نظران اقتصادی، دهه ۴۰۰ دهه رشد اقتصادی دولت می باشد و این امید بخش برای سرمایه گذاری است چون که یکی از دغدغه های سرمایه گذاران عدم ثبات اقتصادی در کشور است که با رسیدن به ثبات شاهد افزایش سرمایه گذاران خواهیم بود.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به این که مزیت های که در آذربایجان غربی وجود دارد در کمتر جایی از کشور وجود دارد، اظهار نمود: برداشت سالانه بیشتر از ۵و نیم میلیون تن محصول کشاورزی یک مزیت برای استان است که اگر این برداشت ها دانش بنیان شود راندمان مصرف ۴۰ درصد کاهش و تولید و درآمد هم افزایش خواهد یافت.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی یاد آور شد: اساس بر اقتصاد تعاونی و خصوصی است و دولت هدایتگر، سیاست گذار و حمایت کننده اقتصاد است.
وی خاطرنشان کرد: حل و فصل تعاونی های مشکل دار، توسعه فرهنگ تعاون مورد توجه دولت می باشد.
مرتضوی با بیان اینکه، تعاونی ها در ثبات اقتصادی تاثیر گذار هستند اظهار داشت: تعاونی ها جلوه عدالت گستری نظام جمهوری اسلامی و چشمه جوشان اشتغال کشور هستند.