خاخام حمامی لاله زار: رژیم صهیونیستی بر خلاف آموزه های یهودیت دست به کشتار می زند

به گزارش آذر، رهبر دینی جامعه کلیمیان اظهار داشت: ارزش انسان به بعد مادی و ملیت او نیست بلکه به میزان خوبی و تقوایی است که دارد و متاسفانه رژیم صهیونیستی بر خلاف آموزه های دین یهودیت دست به کشتار می زند.

به گزارش آذر به نقل از مهر، خاخام یونس حمامی لاله زار رهبر دینی جامعه کلیمیان در تجمع کلیمیان تهران در کنیسه یوسف آباد ضمن محکومیت جنایات صهیونیست ها در غزه اظهار داشت: جز باورها و اعتقادات یهودیت پس از اعتقاد به خدای یگانه، ارزش انسانی است و این که هر انسانی بعنوان یک وجود الهی با ارزش است.
وی اضافه کرد: ارزش انسانی به بعد مادی نیست که از کدام قوم و ملیت است بلکه ارزش انسان به میزان خوبی و تقوایی است که دارد و متأسفانه رژیم صهیونیستی بر خلاف آموزه های دین یهودیت دست به کشتار می زند.
خاخام حمامی لاله زار افزود: جنگ بر مبنای مقررات بین المللی چارچوب های خودش را دارد و رژیم صهیونیستی کودکان، زنان، بیمارستان ها و اماکن مقدس را بعنوان هدف نظامی محسوب می کند و افرادی که بی دفاع هستند را مورد حمله قرار می دهد که این مورد قبول نیست.
رهبر دینی جامعه کلیمیان تصریح کرد: نخستین چیزی که خداوند از انسان توقع دارد رعایت عدل و انصاف است، رژیم صهیونیستی امروز دست به جنایات وحشتناکی می زند که آمریکا از آن حمایت می کند و امروز تجمع ما به خاطر دفاع از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین است تا مجامع بین المللی همچون حقوق بشر تحت فشار قرار تا آتش بس فوری صورت گیرد.
وی اظهار داشت: ما هم در کنار سایر افراد آزاده دنیا این جنایات و حامیان آنها را محکوم می نماییم. ضمن آنکه بخش عمده این جنایات تقصیر حامیان رژیم صهیونیستی است و ما خواهان این هستیم که راه های کمک رسانه به غزه باز شود و زندگی مسالمت آمیز، چیزی که مابین ادیان توحیدی وجود داشته است، به وجود آید.
رهبر دینی جامعه کلیمیان خاخام حمامی لاله زار افزود: یهودیت در ایران محدود به یک محله و شهر خاص نیست و همه ادیان در ایران در کنار هم با صلح و آرامش زندگی می کنند و این به علت خط مشی بنیان گذار انقلاب و ادامه دادن آن مشی توسط رهبر فرزانه انقلاب است.

منبع: