وحیدی: نتیجه بررسی صلاحیت ها ۱۴دی توسط هیات نظارت اعلام می شود

به گزارش آذر، وزیر کشور با اعلان اینکه تا این مرحله، از همه طیف های سیاسی در انتخابات حضور دارند، اظهار داشت: نتیجه بررسی صلاحیت ها 14 دی ماه، توسط هیات نظارت اعلام خواهد شد.

به گزارش آذر به نقل از مهر، احمد وحیدی وزیر کشور امروز (یکشنبه ۳ دی ماه) در حاشیه حضور در مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری جهت پاسخ به مطالبات برخط شهروندان، در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره ی انتخابات، اظهار داشت: نکاتی که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند بسیار کلیدی و مهم بود، پس با راهنمایی ها و تدابیر ایشان ما حرکت بسیار خوبی را در این زمینه خواهیم داشت.
وی اضافه کرد: بحث اهمیت و جایگاه مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در بیانات رهبر انقلاب به خوبی تعیین و تبیین شد؛ همین طور مؤلفه های چهارگانه همچون مشارکت پرشور، رقابت واقعی، امنیت کامل و سلامت که ایشان در گذشته و در آغاز سال نیز تاکید کرده بودند، مجدداً بیان فرمودند؛ این چهار مؤلفه، جزو کلیدواژه های اصلی ایشان بود.
وزیر کشور اظهار داشت: ما حالا منتظر یک حرکت مهمی هستیم که توسط همه ذی ربطان، ذی صلاحان و عموم مردم در این زمینه اتفاق بیفتد تا همه در میدان باشند و همه بدانند که مشارکت گسترده یعنی ایران قوی، امنیت کامل، عزت و تعالی کشور و خصوصاً نقطه تحول برای اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات خود اشاره فرمودند که مشارکت و انتخابات می تواند یک نقطه جدید برمبنای تحول باشد.
وحیدی افزود: باید همگان برای این امر تلاش نماییم، وزارت کشور هم در این خصوص دارای مسؤولیت است، در بحث اجرائی وزارت کشور باید مباحث اجرائی را به خوبی انجام دهد، همین طور موضوعات ویژه ای که عمدتا به حوزه های امنیت و سلامت دستگاه های دولتی مرتبط می باشد را هم به خوبی انجام دهد، در بحث رقابت نیز باید انواع طیف های سیاسی و جناح های مختلف هم با یکدیگر یک رقابت واقعی شکل دهند.
وی اضافه کرد: زمینه های این موارد فراهم است؛ باید همه دلسوزان، فعالان اجتماعی و سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به میدان بیایند تا این حرکت مهم یعنی مشارکت پُر شور، شکل بگیرد. وزیر کشور با اعلان اینکه تا این مرحله از همه طیف های سیاسی و از همه سلایق در انتخابات حضور دارند، اظهار داشت: نتیجه بررسی صلاحیت ها ۱۴ دی ماه، توسط هیأت نظارت اعلام خواهد شد.
وحیدی حضور همه طیف های سیاسی را خواست عمومی دانست و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در فرمایشات خود همین موضوع را فرمودند که همه جناح ها، گروه ها و سلایق در انتخابات باشند؛ من فکر می کنم که زمینه رقابت واقعی که رهبری بر آن تاکید داشتند، برقرار شود.

منبع: