رهبر انقلاب در خطبه های نماز عید سعید فطر: رژیم خبیث اشتباه کرد باید تنبیه شود و تنبیه خواهد شد

به گزارش آذر، حضرت آیت الله خامنه ای ضمن اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق فرمودند: رژیم خبیث اشتباه کرد و باید تنبیه شود و تنبیه خواهد شد.

به گزارش آذر به نقل از مهر، ایرانیان، امروز نماز عید سعید فطر را در صفوفی منسجم و متحد در سرتاسر میهن عزیز اقامه کردند و با دل هایی مملو از نشاط ایمان و شوق بندگی، حوائج فردی، خانوادگی، اجتماعی و ملی خویش را از آفریدگار کریم مسئلت کردند. در پایتخت، نماز پرشکوه عید فطر به امامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و با حضور انبوه مردم مومن و موحد، در مصلی تهران و خیابان های اطراف اقامه شد.
حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه اول نماز با تبریک و تهنیت عید سعید فطر به امت اسلامی و آحاد ملت ایران، رمضان را ماه بارش ابر رحمت الهی خواندند و افزودند: ملت ایران سال جاری به قدر وسع و توان خود، حداکثر استفاده را از ضیافت پرنعمت الهی برد و جشن های اول سال نو را با معنویت ماه رمضان متبرک کرد.
ایشان چشم گیرتر شدن جلوه های تلاوت قرآن در سرتاسر کشور را از نقاط برجسته رمضان سال جاری برشمردند و ضمن اشاره به نقش رسانه ملی در انعکاس این حقیقت درخشان گفتند: محافل ذکر و دعا و تضرع و مناجات هم بخصوص در لیالی قدر، رمضان سال جاری را زیباتر و مطلوب تر کرد.
رهبر انقلاب با سفارش مؤکد به آحاد مردم بخصوص جوانان برای حفظ ذخیره معنوی ماه رمضان افزودند: به فضل الهی جامعه جوان میل به دینداری دارد و این فرصت بزرگی برای کشور است.
حضرت آیت الله خامنه ای مساله روزه داری را بسیار مهم خواندند و ضمن اشاره به رعایت نشدن این مساله در مواردی در بعضی معابر گفتند: نظام اسلامی درصدد نیست کسی را به زور مجبور به دینداری کند اما طبعاً در مقابل هنجارشکنی، بی اعتنایی نخواهد شد و مسؤلان، آحاد مردم، آمران به معروف و ناهیان از منکر باید به وظایف خود عمل کنند.
رهبر انقلاب در خطبه دوم نماز، حوادث خونبار غزه را سبب تلخکامی ملت های مسلمان در ماه رمضان دانستند و ضمن اشاره به تداوم جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در ماه مبارک افزودند: رژیم شرور چون زورش به مقاومت نمی رسد کودک را در آغوش مادر و بیماران را در بیمارستان ها می کُشد و وقیحانه سی و چند هزار زن و مرد و کودک و جوان را در مقابل چشم جهانیان به شهادت می رساند.
ایشان با محکومیت شدید حمایت های نظامی، سیاسی و اقتصادی دولت های غربی بخصوص آمریکا و انگلیس از جانیان صهیونیست گفتند: این دولت ها در حادثه غزه، ذات شریر تمدن غرب را به دنیا نشان دادند البته ما و منتقدان تمدن غربی قبلاً بارها گفته بودیم که ذات این تمدن خصومت و عناد با فضائل و ارزش های معنوی و بشری است و عملکرد دولت های حامی رژیم جعلی صهیونیستی، در شش ماه حوادث غزه این حقیقت را برملا کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای ضمن اشاره به فریادهای دفاع از حقوق بشر مدعیان غربی سوال کردند: مگر سی و چند هزار شهید بی گناه و بی پناه غزه بشر نیستند پس چرا از غربی ها صدایی شنیده نمی شود؟
رهبر انقلاب ضمن اشاره به حمله رژیم ددمنش به کنسولگری ایران در دمشق تاکید کردند: در عرف جهانی حمله به کنسولگری و سفارت هر کشور، حمله به خاک آن کشور به حساب می آید و رژیم سرتا پا خباثت صهیونیستی باید برای این جنایت تنبیه شود و خواهد شد.
ایشان ملت ایران را داغدار شهیدان حمله رژیم صهیونیستی، شهیدان زاهدی و رحیمی و همراهانشان، خواندند و افزودند: البته این عزیزان سال ها با مجاهدت به دنبال شهادت بودند و خداوند اجر زحمات آنها را داد و کامیاب شان کرد.
رهبر انقلاب همینطور ضمن اشاره به داغدار بودن ملت به دلیل شهادت شهیدان امنیت در سیستان و بلوچستان گفتند: این جوانان عزیز در راه حراست از امنیت ملت و مرزهای کشور جان فدا کردند که امیدواریم خداوند توفیق سربلندی در همه آزمون های بزرگ ملی را به ملت بدهد.
تاکید بر اتحاد سفارش پایانی رهبر در خطبه های نماز عید فطر بود. ایشان گفتند: همه مردم، جوانان، فعالان سیاسی – اجتماعی و فعالان رسانه ای بدانند که توفیق ملت در توحید کلمه است البته اختلاف نظر سیاسی و غیر سیاسی اشکالی ندارد اما درگیری و یقه گیری و ایجاد دودستگی های جعلی، به زیان دین و دنیای ملت و تضعیف کننده کشور است.

منبع: