تذكر نماینده باوی و كارون در مورد مشكلات آب و فاضلاب اهواز

به گزارش آذر نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و كارون در مجلس اظهار داشت: متأسفانه بعد از سیل اخیر مشكلات آب و فاضلاب اهواز، حمیدیه، باوی و كارون افزایش یافته و همینطور در اقدامی نسنجیده با تغییر مدیریت این واحدها مشكلات تشدید شده است.
به گزارش آذر به نقل از ایسنا، همایون یوسفی در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی، در تذكری شفاهی اظهار داشت: از وزیر نیرو درخواست می كنم سریع تر این مورد را تعیین تكلیف و مدیریت كند. اگر حقی از كسی ضایع شده نسبت به احقاق حق آنها اقدام نماید.
وی با انتقاد از گرانی ها در كشور و استان خوزستان خاطرنشان كرد: دستگاه ها وظیفه نظارتی خویش را به صورت كامل انجام ندادند. به نظر می آید با اعمال نظارت بیشتر از گرانی ها تا حدود زیادی جلوگیری می شود. فساد و رانت خواری در استان خوزستان ریشه های عمیق دارد. دستگاه های نظارتی باید ورود جدی تر به مبحث داشته باشند.
یوسفی اضافه كرد: ادارات در خوزستان بخصوص در نهادهای حاكمیتی و سیاسی مهم استان با سرپرست مدت های طولانی است كه اداره می گردند و به نفع شرایط امنیتی سیاسی و اجتماعی خوزستان نیست.
عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در انتها اظهار داشت: در دوران بعد از سیل، متأسفانه مدیریت آب در حوزه آب و فاضلاب به درستی انجام نشده و باید برای كشت تابستانه برنامه مشخصی داشته باشیم و بعد از سیل مشكلات امنیتی، مشكلات جدی را برای مردم به وجود آورده كه باید نهادهای مسئول در این رابطه ورود جدی داشته باشند. رفع مشكل بیمه تكمیلی معلمان خواسته به حقی است كه باید به این مورد توجه گردد. مشكلات مربوط به سیل زدگان باید سریع تر رسیدگی شود و همینطور جبران خسارات در دستوركار قرار گیرد.