در گفت وگویی تلفنی انجام شد؛ رایزنی وزرای خارجه ایران و مصر پیرامون تحولات فلسطین

به گزارش آذر، در تماس تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان با وزیر خارجه مصر، آخرین تحولات فلسطین مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش آذر به نقل از مهر، در گفتگوی تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با سامح شکری وزیر خارجه مصر، آخرین تحولات فلسطین مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.
امیرعبداللهیان ضمن اشاره به جایگاه ایران و مصر بعنوان دو کشور مهم اسلامی، تداوم رایزنی ها میان دو کشور پیرامون راه های پایان دادن به بحران جاری در فلسطین و حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی ضد غیرنظامیان غزه و کرانه باختری را مهم برشمرد.
وزیر امور خارجه کشورمان همینطور با تکیه بر اهمیت نشست آتی سران کشورهای اسلامی در ریاض، برای تداوم مشورت های مشترک تهران و قاهره اظهار آمادگی کرد.
امیرعبداللهیان بر آمادگی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای ارسال کمک های بشردوستانه به غزه از راه مصر تاکید نمود.
سامح شکری وزیر امور خارجه مصر هم در این گفتگوی تلفنی به نوبه خود ضمن تشریح اقدامات مصر برای رساندن کمک های بشردوستانه بین المللی به ساکنان غزه، از مواضع و تلاشهای کشورهای عربی و اسلامی و جمهوری اسلامی ایران در این خصوص تشکر و تقدیر نمود.
وزیر امور خارجه مصر همینطور بر تداوم رایزنی دوجانبه و چندجانبه جهت کمک به توقف جنگ و برقراری آتش بس در غزه و ارسال کمک های بشردوستانه به مردم غزه تاکید نمود.

منبع: