بهادری جهرمی: دولت سیزدهم توانست اعتماد مردم را جلب کند

به گزارش آذر، سخنگوی دولت اظهار داشت: نقشه دشمن برای انزوای سیاسی و اقتصادی ملت ایران، شکست خورد و دولت سیزدهم توانست اعتماد مردم را جلب نماید.

به گزارش آذر به نقل از مهر، علی بهادری جهرمی در نشست سراسری مدرّسان معارف اسلامی دانشگاه ها در تهران، بهبود وضع معیشت را خواسته مردم دانست و با توجه کوشش های دولت مردمی دراین زمینه، به ریشه تورم و مشکلات معیشتی در کشور پرداخت و گفت: با آنکه سال ها تورم بالا را تجربه می نماییم و در حوزه بین المللی نیز وضع خوبی نداشتیم، غرب با اِعمال تحریم های سخت، اهتمام کرد که برای نظام اسلامی، مانع بوجود آورد تا مردم را به ستوه آورد.
سخنگوی دولت اشاره کرد: غرب می خواست که بعد از تحریم اقتصادی، با تحریم سیاسی در این راه، ایران را منزوی کند.
بهادری جهرمی اظهار داشت: نقشه دشمن برای انزوای سیاسی و اقتصادی ملت ایران، شکست خورد و دولت سیزدهم توانست که اعتماد مردم را جلب نماید.
سخنگوی دولت گفت: در دوران دفاع مقدس با تکیه و اتکا به قدرت مردم، توانستیم موفق عمل نماییم و بخش عمده ای از رشد کشور در عرصه های مختلف نیز مرهون بهره گیری از تجارب آن دوران است.
بهادری جهرمی اشاره کرد: دولت گذشته، مدعی بود که کلید حل مشکلات، مذاکره است، اما باید از تجربه ۸ سال دفاع مقدس، درس بگیریم و انتظارات از مذاکرات در این دوران را تحلیل و ارزیابی نماییم.
سخنگوی دولت اظهار داشت: ما ۸ سال مذاکره را تجربه کردیم و با سران قدرت های غربی به گفت و گو نشستیم. سانتریفیوژ، نچرخید و چرخ آن از روی مردم رد شد؛ نرخ رشد اقتصادی نیز ۴ دهم درصد و حدودا صفر شد.
بهادری جهرمی گفت: تجربه تکیه بر اعتماد و مذاکره با غرب برای حل مشکلات اقتصادی، اینگونه بود. وقتی می گوییم با ما دشمنی دارند، باید این دشمنی را لمس کنیم؛ این نتیجه مذاکره بود.
سخنگوی دولت اشاره کرد: دولت سیزدهم، این مسیر را برگرداند و نه فقط در عرصه اقتصاد، بلکه در عرصه سیاست خارجی نیز به گونه دیگر عمل کرد. میانگین رشد اقتصادی صفر در دولت قبل، در دو سال قبل به ۴.۵ درصد رسیده و رشد اقتصادی در فصل بهار و تابستان ۱۴۰۲ به گزارش مرکز آمار، بالای ۷ درصد و به گزارش بانک مرکزی، حدود ۶ درصد بوده است.

منبع: