پس از ۶۰ هزار کلیومتر دریانوردی؛ ناوگروه ۸۶ نداجا به بندر جاسک رسید

آذر: انبوهی از شناورهای ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فراجا و شناورهای بسیج دریایی و لنج های مردمی در محدوده بندر جاسک به استقبال ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش آمدند.

به گزارش خبرگزار مهر به نقل از روابط عمومی ارتش، ناوگروه ۸۶ نداجا که از روز ۲۷ اردیبهشت ماه بعد از بیش از ۶۰ هزار کیلومتر دریانوردی و دور زدن کره زمین وارد آب های سرزمینی کشورمان شده است، در محدوده آب های بندر جاسک در دریای عمان مورد استقبال انبوهی از شناورهای ایرانی قرار گرفت.
انواع یگان های شناور از ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فراجا، یگان های بسیج دریایی و لنج ها و شناورهای مردمی در این مراسم با عبور از کنار ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناوبندر مکران به دریادلان ایرانی که بعد از ۸ ماه دریانوردی درحال مراجعت به کشور هستند، خوش آمد گفتند.
ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش که از ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۱ به ماموریت دریانوردی دور کره زمین اعزام شده است، از ۲۷ اردیبهشت ماه وارد آب های سرزمینی کشورمان شده و درحال ادامه مسیر به سمت بندرعباس برای پهلوگیری است.